Już po raz 21. piwowarzy domowi zmierzyli się w rywalizacji o tytuł Grand Championa MPPD. Edycja 2023 największego konkursu piw domowych w Europie zostanie przeprowadzona wg nowego elektronicznego systemu oceny BAP (eliminacje + finał). Piwowarzy rywalizowali o tytuł Mistrza Polski Piwowarów Domowych 2023 w 16 kategoriach. Konkurs odbył się w ostatni weekend maja 2023 w Kultowym Browarze Staropolskim w Zduńskiej Woli.

Po jubileuszowej edycji w 2022 r. postanowiliśmy wrócić pamięcią do historii konkursu. Pierwszy raz Grand Champion został wybrany w 2006 roku - stąd od 2006 do 2021 roku 16 kategorii, które przyjęliśmy jako obowiązujące w 2022 roku. W bieżącej edycji 2023 wracamy na bardziej nowofalowe tory, stąd dużo kategorii z dodatkami i można powiedzieć - eksperymentalnych.

Mistrzem Polski Piwowarów Domowych w 2023 został Fabian Wojciech za piwo w kategorii Polish Micro IPA. Piwo Grand Champion zostanie uwarzone wg domowej receptury w Kultowym Browarze Staropolskim w Zduńskiej Woli, a jego premiera odbędzie się wiosną 2024 roku. W nagrodę Mistrz otrzymał także 5000 zł.

Kategorie konkursowe i opisy stylów MPPD 2023

Pełne wyniki konkursu w roku 2023

Szefem jury konkursu jest Mateusz Puślecki - certyfikowany sędzia piwa PSPD i BJCP
Komitet organizacyjny: Łukasz Rek - sędzia techniczny, Małgorzata Ejankowska - merch i promocja, Paweł Bucholtz - szef stewardów

Jeśli masz pytanie do organizatorów napisz mail: [email protected]

Mistrz Polski Piwowarów Domowych 2023

Mistrz Polski Piwowarów Domowych 2023

Grand Championem 2023 zostało piwo w stylu Polish Micro IPA autorstwa Wojciecha Fabiana – Mistrza Polski Piwowarów Domowych 2023! Serdecznie gratulujemy! Mistrz zdobył nagrodę główną: 5000 zł + warzenie piwa wg domowej receptury w Kultowym Browarze Staropolskim w Zduńskiej Woli.

KATEGORIE KONKURSOWE 2023

Uczestnicy mogą wystawić piwa we wszystkich 16 kategoriach (po jednym w każdej), które prezentujemy poniżej. Szczegółowe opisy stylów w języku polskim są dostępne po kliknięciu tekstu poniżej nazwy kategorii. Jeśli nazwa kategorii zawiera "*" to oznacza, że piwowar musi przy zgłoszeniu piwa spełnić dodatkowe warunki.

KONKURS WSPIERAJĄ

Pytania i Odpowiedzi (FAQ)

Najczęściej zadawane pytania.