fbpx

Pod koniec maja 2019 roku już po raz 17. piwowarzy domowi zmierzyli się w rywalizacji o tytuł Grand Championa PSPD. Ten największy w Polsce konkurs piw domowych wrócił do formuły z 2017 roku i wcześniejszych edycji, ale z większą liczbą kategorii - 16. Wróciliśmy do formuły dwustopniowego systemu oceny według PSPD, jaki jest stosowany we wszystkich konkursach organizowanych przez nasze Stowarzyszenie. Konkurs odbył się pomiędzy 30 maja a 1 czerwca w Browarze Zamkowym w Cieszynie. Ogłoszenie wyników odbyło się podczas Festiwalu Piwowarów Domowych 15 czerwca w Warszawie, a poniżej prezentujemy pełne wyniki konkursu.

Ogłoszenie wyników MPPD 2019 – II Festiwal Piwowarów Domowych

Pełne wyniki konkursu

American Barleywine:

1.       Rafał Szuplewski, 38,75 pkt.

2.       Mateusz Blachura i Arkadiusz Czekajski, 31,25 pkt.

3.       Rafał Krzywicki, 30 pkt.

4.       Piotr Przymusiak, 27,5 pkt.

 

American Wheat:

1.       Ireneusz Misiak, 41,75 pkt.

2.       Rafał Cecotka, 37 pkt.

3.       Łukasz Wasilewski, 35,75 pkt.

4.       Daniel Duda, 35,25 pkt.

5.       Paweł Tokarski i Grzegorz Szymecki, 33,75 pkt. (wyżej u sędziów)

6.       Kamil Pasierbik, 33,75 pkt.

7.       Artur Lesiak i Iwona Gruszka, 33,5 pkt.

8.       Tomasz Maciąg, 33 pkt.

9.       Jakub Kochmański, 30,5 pkt.

10.     Marcin Przybylski, 28,5 pkt.

11.     Aleksander Kowalczyk, 27,25 pkt.

 

Bawarskie Ciemne:

1.       Bartosz Barczyk, 41,25 pkt.

2.       Mariusz Jachimowski, 40 pkt.

3.       Łukasz Tymoszuk, 37,25 pkt.

4.       Jakub Kochmański, 36,25 pkt. (remis u sędziów, decyzją szefa jury)

5.       Ireneusz Misiak, 36,25 pkt.

6.       Artur Wojnarowski i Bartosz Stopa, 36 pkt. (remis u sędziów, decyzją szefa jury)

7.       Katarzyna Walasek i Maciej Czopek, 36 pkt.

8.       Jacek Stachowski, 35,25 pkt. (wyżej u sędziów)

9.       Jarosław Reczek, 35,25 pkt. (wyżej u sędziów)

10.     Krzysztof Zach, 35,25 pkt.

 

Belgian Dark Strong Ale:

1.       Piotr Kaleńczuk, 44,33 pkt.

2.       František Sýkora, 43,33 pkt.

3.       Ireneusz Misiak, 42,33 pkt.

4.       Bartosz Nagiewicz, 37 pkt.

5.       Wojciech Nowak, 36,33 pkt.

6.       Michał Wiśniewski, 35,33 pkt. (wyżej u sędziów)

7.       Szymon Kierszniowski, 35,33 pkt.

8.       Artur Milczarczyk, 35,33 pkt.

9.       Paweł Kowalewski, 34,67 pkt.

 

Brett IPA:

1.       Szymon Kamiński, 43,25 pkt.

2.       Maciej  Palusiński i Joanna Mitek, 41,5 pkt.

3.       Mariusz Bystryk, 35,25 pkt.

4.       Adam Halwa, 26,5 pkt.

 

Brut IPA:

1.       Daniel Duda, 44,75 pkt.

2.       Artur Milczarczyk, 31,75 pkt. (remis u sędziów, decyzją szefa jury)

3.       Daniel Śledzikowski, 31,75 pkt.

4.       Grzegorz Adamczyk, 31 pkt.

5.       Grzegorz Zemla, 30,25 pkt.

 

Coffee Pale Ale:

1.       Jakub Kawa, 40 pkt.

2.       Julian Ćwirko, 35,5 pkt.

3.       Ireneusz Misiak, 32,75 pkt.

4.       Jakub Kosiński, 27,5 pkt.

5.       Kamil Morawski, 24,25 pkt. (remis u sędziów, decyzją szefa jury)

6.       Jakub Kochmański, 24,25 pkt.

7.       Mikołaj Pieczyński, 23 pkt.

8.       Piotr Wysota, 19 pkt.

 

Doppelbock:

1.       Mateusz Haberka, 44 pkt.

 

Grodziskie:

1.       Piotr Wróblewski, 37 pkt.

2.       Paweł Twardak, 36,5 pkt.

3.       Piotr Mazurek, 35 pkt.

4.       Andrzej Pruski, 34,5 pkt.

5.       Karol Okoń, 30,25 pkt.

6.       Bartosz Barczyk, 29 pkt.

7.       Marek Kawecki, 26,75 pkt.

8.       Artur Kaczmarczyk, 25,75 pkt.

9.       Ireneusz Misiak, 23,5 pkt.

 

Jasne Pełne:

1.       Małgorzata i Artur Szudrowiczowie, 35 pkt.

2.       Mariusz Bystryk, 34,25 pkt.

3.       Janusz Oleksiuk, 33,25 pkt.

4.       Jacek Stachowski, 32,75 pkt.

5.       Bartosz Barczyk, 31,75 pkt. (wyżej u sędziów)

6.       Adam Halwa, 31,75 pkt. (wyżej u sędziów)

7.       Szymon Pioterek i Mateusz Dworniczek, 31,75 pkt.

8.       Kornel Janiak, 29,75 pkt

Kellerbier:

1.       Mariusz Bystryk, 34,25 pkt.

 

Owocowy Berliner Weisse:

1.       Dawid Pietkiewicz i Kacper Anklewicz, 44,67 pkt.

2.       Mateusz Sipa, 44 pkt.

3.       Mikołaj Pieczyński, 43 pkt. (wyżej u sędziów)

4.       Artur Pasieczny, 43 pkt.

5.       Mariusz Nowicki, 41,67 pkt.

6.       František Sýkora, 41,33 pkt.

7.       Szymon Kamiński, 41 pkt.

8.       Jakub Kawa, 39 pkt.

9.       Michał Tomaszek, 36,33 pkt.

 

Roggenbier:

1.       Albert Zajdel, 40,25 pkt.

2.       Maciej Furmanek, 38,75 pkt.

 

Russian Imperial Stout:

1.       Marek Górski i Mateusz Bilski, 44,25 pkt.

2.       Dorota i Jarosław Przybyłko, 38 pkt.

3.       Dominik Połeć, 37,75 pkt.

4.       Maciej  Chudy, 34,5 pkt.

5.       Grzegorz Zwodziński, 31 pkt.

 

Saison:

1.       Michał  Stanisławowski, 40,75 pkt.

2.       Mariusz Jachimowski, 39,5 pkt.

3.       Daniel   Śledzikowski, 39 pkt.

4.       Michał  Kordek, 35,25 pkt.

5.       Piotr Bartycha, 33 pkt.

6.       Andrzej Wójciak, 28,5 pkt.

7.       Piotr Mazurek, 23,5 pkt.

 

Wędzony Foreign Extra Stout:

1.       Szymon Sobieszczyk, 41 pkt.

2.       Karol Okoń, 37,79 pkt.

3.       Łukasz Wasilewski, 36,25 pkt.

4.       Mariusz Zaborowski, 35,25 pkt.

5.       Damian Kibiłko, 32,25 pkt.

zwycięzca

Mistrz Polski Piwowarów Domowych 2019

Mistrz Polski Piwowarów Domowych 2019

Grand Championem 2019 zostało piwo „Le Splendide Isolement” w stylu Belgian Dark Strong Ale (Quadrupel) autorstwa Piotra Kaleńczuka z Gdyni – Mistrza Polski Piwowarów Domowych 2019! Serdecznie gratulujemy! Piotr wygrał 5000 zł + warzenie piwa w Browarze Zamkowym Cieszyn oraz wycieczkę do Bambergu sponsorowaną przez Browamator.

Podsumowanie

Metryczki finałowe zbiorcze zostały w udostępnione w systemie konkursowym 30 czerwca.

W sumie do konkursu zgłoszono 671 piw, z czego oceniono 625. Piwa oceniało przez 3 dni 34 sędziów, a przy recepcji i organizacji konkursu pracowało kilkanaście osób z Cieszyna i Warszawy.

Dziękuję Wszystkim piwowarom za zgłoszenie piw oraz osobom pracującym przy konkursie za pomoc i zaangażowanie 

Mateusz Puślecki

szef jury

Ocena sędziowska

Ocena sędziowska

Ocena sędziowska

Stewardzi podczas konkursu

Stewardzi podczas konkursu

Stewardzi podczas konkursu