Już po raz 22. piwowarzy domowi zmierzą się w rywalizacji o tytuł Grand Championa MPPD. Edycja 2024 największego konkursu piw domowych w Europie zostanie przeprowadzona po raz drugi wg nowego elektronicznego systemu oceny BAP (eliminacje + finał). Piwowarzy będą rywalizowali o tytuł Mistrza Polski Piwowarów Domowych 2023 w 16 kategoriach. Konkurs odbędzie się w ostatni weekend maja 2024 w Kultowym Browarze Staropolskim w Zduńskiej Woli. W bieżącej edycji kontynuujemy podejście do różnorodnych kategorii - każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. Będą i tradycyjne, klasyczne style, jaki i bardziej nowofalowe.

W edycji 2023 w konkursie 34 sędziów certyfikowanych PSPD oceniło 609 piw od prawie 240 browarów domowych.

Mistrzem Polski Piwowarów Domowych w 2023 został Fabian Wojciech za piwo w kategorii Polish Micro IPA. Piwo Grand Champion zostanie uwarzone wg domowej receptury w Kultowym Browarze Staropolskim w Zduńskiej Woli. Jego premiera odbędzie się na wiosnę 2024 r. W nagrodę Mistrz otrzymał także 5000 zł od Browaru.

Kategorie konkursowe i opisy stylów MPPD 2024 

Pełne wyniki konkursu w roku 2023

Szefem jury konkursu jest Mateusz Puślecki - certyfikowany sędzia piwa PSPD i BJCP
Komitet organizacyjny: Łukasz Rek - sędzia techniczny, Małgorzata Ejankowska - merch i promocja, Paweł Bucholtz - szef stewardów

Jeśli masz pytanie do organizatorów napisz mail: [email protected]

Mistrz Polski Piwowarów Domowych 2023

Mistrz Polski Piwowarów Domowych 2023

Grand Championem 2023 zostało piwo w stylu Polish Micro IPA autorstwa Fabiana Wojciecha – Mistrza Polski Piwowarów Domowych 2023! Serdecznie gratulujemy! W nagrodę zgarnął 5000 zł oraz warzenie piwa wg domowej receptury w Kultowym Browarze Staropolskim w Zduńskiej Woli.

KATEGORIE KONKURSOWE 2024

Uczestnicy mogą wystawić piwa we wszystkich 16 kategoriach (po jednym w każdej), które prezentujemy poniżej. Szczegółowe opisy stylów w języku polskim są dostępne po kliknięciu tekstu poniżej nazwy kategorii. Jeśli nazwa kategorii zawiera "*" to oznacza, że piwowar musi przy zgłoszeniu piwa spełnić dodatkowe warunki.

Pytania i Odpowiedzi (FAQ)

Najczęściej zadawane pytania.