To już po raz 20. piwowarzy domowi zmierzyli się w rywalizacji o tytuł Grand Championa MPPD. Edycja XX22 największego polskiego konkursu piw domowych (a prawdopodobnie także w Europie) została przeprowadzona wg standardowego dwustopniowego systemu oceny według PSPD (eliminacje + finał). Piwowarzy rywalizowali o tytuł Mistrza Polski Piwowarów Domowych 2022 w 16 kategoriach. Konkurs odbył się w ostatni weekend maja 2022 w Cieszynie. W konkursie 37 sędziów certyfikowanych PSPD oceniło 686 piw od prawie 300 browarów domowych.

Ze względu na jubileuszową edycję postanowiliśmy wrócić pamięcią do edycji konkursu, w których było wybierane najlepsze piwo spośród wszystkich zwycięzców - Grand Champion. Pierwszy raz miało to miejsce w 2006 roku - stąd od 2006 do 2021 roku 16 kategorii, które przyjęliśmy jako obowiązujące w 2022 roku.

Mistrzem Polski Piwowarów Domowych 2022 został Mateusz Haberka z Krakowa za piwo w kategorii Koźlak Wędzony. Piwo Grand Champion zostanie uwarzone wg domowej receptury w Browarze Zamkowym w Cieszynie. W nagrodę Mistrz otrzyma także 5000 zł od Browaru Zamkowego Cieszyn oraz pojedzie na wycieczkę z ekipą Browamatora do Bambergu.

Pełne wyniki konkursu

Szefem jury konkursu jest Mateusz Puślecki - certyfikowany sędzia piwa PSPD i BJCP
Komitet organizacyjny: Michał Grabowski - sędzia techniczny, Małgorzata Ejankowska - merch i promocja, Paweł Bucholtz - szef stewardów, Ekipa Piwowarów Domowych Tustela - recepcja konkursu

Jeśli masz pytanie do organizatorów napisz mail: [email protected]

Mistrz Polski Piwowarów Domowych 2022

Mistrz Polski Piwowarów Domowych 2022

Grand Championem 2022 zostało piwo w stylu Koźlak Wędzony autorstwa Mateusza Haberki – Mistrza Polski Piwowarów Domowych 2022! Serdecznie gratulujemy! Duet zgarnął 5000 zł do podziału + warzenie piwa w Browarze Zamkowym Cieszyn oraz wycieczkę do Bambergu sponsorowaną przez Browamator.

KATEGORIE KONKURSOWE 2022

Uczestnicy mogli wystawić piwa we wszystkich 16 kategoriach (po jednym w każdej), które prezentujemy poniżej. Szczegółowe opisy stylów w języku polskim są dostępne po kliknięciu tekstu poniżej nazwy kategorii. Jeśli nazwa kategorii zawiera "*" to oznacza, że piwowar musiał przy zgłoszeniu piwa spełnić dodatkowe warunki.

KONKURS WSPIERAJĄ

Pytania i Odpowiedzi (FAQ)

Najczęściej zadawane pytania.